-

OdysSynLaertesa

Komentarze użytkownika

@Generał Franco, ks. Jan Šrámek i marszałek Śmigły Rydz czyli rok 1939 (6 września 2017 21:23)

Jakiś czas temu też zauważyłem ten wzór :) i od razu sobie pomyślałem że biedni są ci wszyscy którzy ulegli pokusie zamordowania Rzeczypospolitej (tak obcy jak i swoi). Biada im wszystkim!... Obecnych "dobrozmianowców" też mi jest coraz bardziej po prostu szkoda. Oni naprawdę albo nie wiedzą co robią, albo po prostu (wbrew deklaracjom)  nie wierzą w Boga i dlatego nie widzą owych znaków. Brak rozeznania w tym co dobre a co złe jest domeną ludzi zaprzedanych diabłu. I biada im jeśli to nie jest dopust Boży.

 Ten fatalizm oczywiście nie zwalnia nikogo z odpowiedzialności nazywania po imieniu tego co ci ludzie robią (chrześcijański obowiązek napominać bliźniego) jeśli się ma dar rozeznania i widzenia... Pani i inni użytkownicy komentatorz ...

OdysSynLaertesa
9 września 2017 18:11

@O tym, jak socjaliści grali w Cywilizację. (7 września 2017 21:01)

Normalnie jakbym czytał o projektach "zrównoważonego rozwoju" dzisiejszej "dobrej zmiany" (zakochanej w sanacyjnej drugiej erpe) 

OdysSynLaertesa
8 września 2017 20:59

@O wyrzucaniu Polski z EU (7 września 2017 23:09)

Tyle wsparcia (czyt. kredytów) do rozdania a potem dojenia z tego tytułu odsetek (docelowo licytacji komorniczych) a kolega słucha jakichs harcowników których zadaniem jest grać złego glinę :)

Polska to jest poważny wspólnotowy projekt a "zrównoważony rozwój"  to wymarzona sytuacja dla kredytodawców. 

OdysSynLaertesa
8 września 2017 20:44

@Bartosz Kramek człowiekiem roku 2017 w Polsce! (7 września 2017 12:34)

A ile razy można zamawiać kotlet schabowy z ziemniakami (zastrzegam że lubię :)) w dobrej restauracji chociaż stać na coś lepszego, jeśli właśnie tylko to smakuje? 

Weźmy taką Gronkiewicz albo Wałęsę. Ciągle w modzie i też chodzą choć leżeć i kwiczeć (o siedzeniu nie mówiąc) powinni w jednej celi (numer czterdzieści i cztery) skoro już do tylu dowodów na temat ich szkodliwej (przestępczej) działalności "dotarto"... i do coraz mocniejszych codziennie docierają różne redaktóry i eksperty od prawa i lewa. Już tam Kamiński dobrze wie za co go kumpel Duda ułaskawił, zanim jeszcze skazany porządnie nie został. Wszędzie sami niewinni chociaż już po wielokroć skazani przez Klarenrachoniów, niedoinformowanych durniów którzy podo ...

OdysSynLaertesa
7 września 2017 16:18

@O zabobonach i dawaniu świadectwa (7 września 2017 09:35)

Tato! Jeszcze tu nie jestem miesiąc, a już wszystko wyrozumiem,
Miasto - owszem, ale w telewizji ładniej wyglądało -
Każą tutaj tylko czytać, no a czytać przecież umiem
Więc mnie niczym nie zastraszy ten uniwersytet cały!

...

Zapisałem się do takich, co tym interesem kręcą,
Mówią, że się to opłaca i pomaga w studiowaniu!
Muszę składki płacić, chodzić na zebrania i nic więcej,
Za to wezmą pod uwagę mnie przy każdym typowaniu.

Mówią, że jak wytypują, to zbić można szmal niewąski,
I tak samo bez kolejki można dostać tu mieszkanie!
Lepsze to niż trzymać świnie, bo się nie ubabrzesz w łajnie,
Tylko w samym tym, że jesteś - swoje masz wyrachowanie.

Wszyscy tu są trochę głupi, trudno wyczuć o czym mówią,
Po dziesiątej cisza nocna - ci gadają, jakby w ...

OdysSynLaertesa
7 września 2017 15:45

@Czy Max Raabe jest dobrym Niemcem, a Antoni Macierewicz dobrym Polakiem? (6 września 2017 10:06)

Michalkiewicz: Czy Macierewicz jest rosyjskim agentem 

https://m.youtube.com/watch?v=n0sIjy34C6c

Ja tam nie wiem czy i czyim agentem jest Pan Macierewicz, ale to co napisał gospodarz o tym że był on wiele razy zagrożony a przetrwał (tu przypomnę że do Smoleńska też nie poleciał pomimo posiadania że się tak wyrażę ponad naturalnych predyspozycji do brania udziału w takich imprezach okolicznościowych) i z uwagi na konflikt (póki co o kadry) w MON ie, należy sobie zadać pytanie, komu jest na rękę człowiek na tak ważnym stanowisku, który wręcz żyje eskalowaniem poczucia zagrożenia na poziomie emocji, i który potrafi tym zarazić sporą liczbę osób decyzyjnych (o obywatelach wyborcach nie wspominając). 

Chciałbym wierzyć w to ze tu chodzi o " ...

OdysSynLaertesa
7 września 2017 13:20

@O problemie lojalności (5 września 2017 09:19)

PS.  Jacek Kaczmarski i Bieszczady 

 

OdysSynLaertesa
7 września 2017 08:50

@O problemie lojalności (5 września 2017 09:19)

Lojalność i zaufanie to dziś cholernie drogi towar... Ale i na butach nie warto oszczędzać... Gdy góra stoi. 

Pozdrawiam 

OdysSynLaertesa
7 września 2017 08:44

@Ks. Dr Władysław Chotkowski, Historia Kościoła Katolickiego. Podręcznik dla szkół średnich (1931). (4 września 2017 14:35)

Mnie uczyli tego samego. O zepsuciu i gnuśności Kościoła. O reformacji same dobre rzeczy. Za wyjątkiem wojny rzecz jasna, no ale była to przecież wojna z ciemnogrodem o wolność. Najgorsze jest to że do tej pory tak właśnie uczy się dzieci i przedstawia się tamtą rzeczywistość. I ani słowa o Lutrze kim naprawdę był, tyle tylko że chciał reformy Kościoła.  Tfuuu 

OdysSynLaertesa
7 września 2017 07:55

@Wielbłądy w Czerniejewie, czyli kaprys ordynata (3 września 2017 12:32)

Podzielam Pani gniew. Tylko przez szacunek do autorki i czytelników powstrzymam się od nazwania tego dosadniej.

Szmaciarze do pentagramu. Bo perfidia i determinacja z jaką władza "wolnej polski" (zadeklarowała w "solidarnej" walce z komunizmem)  dalej nie potrafi w imię prawdy i katolickich wartości którymi sobie mordę wyciera, choćby oddać im  honor za te wieki poświęcenia (o zwrocie zagrabionego nawet nie wspominając), przekracza ludzkie pojęcie.  Czuć tu siatkę a w najlepszym wypadku prymitywną gnuśność. 

OdysSynLaertesa
4 września 2017 22:54

@Wielbłądy w Czerniejewie, czyli kaprys ordynata (3 września 2017 12:32)

Nawet nie do katakumb bo takie miejsca są szanowane nawet przez socjalistów bezbożnych. Ich wepchnięto do rynsztoka kłamstwa, i do dziś oblewa smrodem czarnej legendy, napisanej przez tych samych prawdziejów, którzy w kolejnym pokoleniu  katowali i mordowali niezłomnych. A przecież spotkał ich los wcale nie lepszy, a z racji na znaczenie dorobku całych pokoleń tych zacnych rodów dużo dużo gorszy. 

Zmowa milczenia, przekłamania i zakłamania na rzecz fałszywych bohaterów hołubionych przez literaturę i tzw. naukę, czy politykę  jest porażająca. Stawia się pomniki, obchodzi rocznice, urządza publiczne czytania propagandy oddając cześć ludziom którzy przyczynili się do wytępienia prawdziwej soli tej ziemi. I śmieją się po mias ...

OdysSynLaertesa
4 września 2017 22:41

@O sposobach przemawiania do wiernych (4 września 2017 08:53)

Pierwsze skojarzenie z tym obiektem to (Panie Boże wybacz) piracki budynek z "sens życia" Pytonów.

To i adoptowany po protestantach kościółek w mojej parafii prezentuje więcej powagi jak ta reklama sam nie wiem czego (zaiste godna homilii o nawróconych artystach). 

Niezbadane są wyroki Boże. 

Na szczęście wiara to uznanie za prawdę co Bóg objawił a Kościół naucza. 

OdysSynLaertesa
4 września 2017 20:44

@Wielbłądy w Czerniejewie, czyli kaprys ordynata (3 września 2017 12:32)

Krew człowieka zalewa jak się czyta o zatraceniu tylu zacnych przedsięwzięć i ludzi którzy budowali ten kraj za swoje. I jak się do dziś robi z nich warchołów którzy Polskę dla prywaty obcym oddali (o ciąganiu dziewek folwarcznych nie wspominając)  przez co nie zasługują w oczach "ludu pracujacego" na zwrot zagrabionego im mienia... A czci się sanacyjne i gierkowskie dokonania patriotów społeczników od zrównywania wszystkiego w niedorozwoju. Ehhh. 

Z podziękowaniem za kolejne świadectwo i oręż do walki z socjalistyczną propagandą 

OdysSynLaertesa
4 września 2017 19:32

@O fałszywym charyzmacie pracy i charyzmacie męki (3 września 2017 10:21)

Nie tyle banki co po prostu kredyt za który WSZYSTKO można kupić. I dzięki któremu Każdy może aspirować do klasy posiadaczy urzeczywistniając sen, który solidarnie spędzał z powiek szarą rzeczywistość rodziców i dziadków nielegalnego kombinowania jak (prze)żyć w PRLu, i poczuć się kimś ważnym jak przekonuje kolorowy telewizor, z własnym samochodem, mieszkaniem, koszem pełnym najniepotrzebniejszych zakupów, tj. rasowym konsumentem. 

Morgan będzie prawdopodobnie "finansował" gwóźdź do trumny zadłużenia czyli program mieszkanie+ Bo za niedługo młodzi fachowcy (bogowie jak śpiewa reklama), którzy będą opuszczać z biletem "pewnej pracy" mury "szkoły branzowej" (a nie złapią się na rynek zachodni) m ...

OdysSynLaertesa
4 września 2017 16:58

@Dramat trzeźwych entuzjastów (30 sierpnia 2017 09:46)

Amen. To co napisałem to oczywiście pytanie retoryczne. Wszak są zwierzęta równe i równiejsze (najlepiej wiedzą o tym różne świnie) 

Skorzystałem tylko z okazji by podzielić się tym niusem.

OdysSynLaertesa
2 września 2017 13:06

@Czym król Julian różni się od Jacka Międlara (31 sierpnia 2017 10:05)

Raczej jest stopniowo od tego stanowiska odcinany. Ma osobiste ambicje i swoją wizję więc łatwo poszło, zaś RN to zbyt ważny królik  żeby go w tak nonszalancki projekt jak Międlar (choćby był charyzmatycznym byłym księdzem) całkiem utopić. Dadzą mu zarobić żeby całkiem nie zdechł, bo kto wie jakie mu jeszcze kiedyś role przyjdzie zagrać. Bądź co bądź murzyn swoje zrobił. Wielu straciło dla niego resztki wiarygodności 

OdysSynLaertesa
2 września 2017 12:41

@Dramat trzeźwych entuzjastów (30 sierpnia 2017 09:46)

Sprowadzi do Polski JP Morgan i dzięki temu stworzy niczym młody bóg jeszcze więcej miejsc pracy. Tak powiedzieli w telewizorze.

A ja jestem tylko ciekaw co mają w tym temacie do powiedzenia zajadli przeciwnicy "obcych banków" ze skoków stanowiący jedno z ważniejszych lobby "dobrej zmiany".  Zwłaszcza Szewczak - wybitny ekspert od "globalnej zmowy Banksterów"  ttps://januszszewczak.wordpress.com

OdysSynLaertesa
2 września 2017 11:19

@O łączeniu entuzjazmu i tragedii (29 sierpnia 2017 09:33)

Przeczytałem tytuł i już sobie pomyślałem że i u Pana  będzie o zgwałconej we Włoszech Polce oraz o sukcesie jaki Ziobro odtrąbił na tym polu zlecając śledztwo polskiej prokuraturze, ale znowu pozytywnie mnie Pan zaskoczył. Z podziękowaniem 

OdysSynLaertesa
29 sierpnia 2017 15:42

@Życiorys Miriam i inne życiorysy (26 sierpnia 2017 09:01)

Podobnie jak gospodarz ostatnimi czasy miałem okazję obejrzeć te tzw media i muszę powiedzieć że wiele się z nich dowiedziałem choć nie tego co oficjalnie powinienem. 

Np. niejaki Pan Jaki (bodajże wczoraj w godzinach wieczornych) zanim wpadł w charakterystyczne dla siebie zacietrzewienie (tematem była kolejna odsłona ustawki zwanej sporem o praworządność między Polską a UE) , w sposób bardzo poważny wygadał się w czyim interesie zabezpieczane jest mienie w ramach walki z tzw. "złodziejską prywatyzacją", co uzupełnił w ramach innej dyskusji (nad miał kością "opozycyjnej propagandy) jakiś prof (czy dr) z tzw. KUL, który poinformował społeczeństwo jak to prywata i chciwość szlachty doprowadziła do upadku Rzeczypospolitej, po czym nieomieszkał pochwali ...

OdysSynLaertesa
29 sierpnia 2017 12:56

@O małych i dużych ekstrawagancjach (13 sierpnia 2017 10:07)

Najlepsze to są te podkreślenia w tekstach i myśl przewodnia "zamknąć gęby pozerzy". Od wielkości (manii) do smieszności nie pierwszy to tłit. 

Ten człowiek ma coś z głową i kompleksy większe od Wojewódzkiego (nawet za 10 lat). Trzeba mu to jednak oddać że w tym co sobie robi jest bardzo dobry, a korzystając z tego że mamy te mistrzostwa to Pan Tarczyński stanowi czołówkę obciachu (w swojej rzecz jasna kategorii lękowe) 

Ehhh 

OdysSynLaertesa
13 sierpnia 2017 12:52

 Poprzednia  Strona 2 na 10.    Następna