-

OdysSynLaertesa

Komentarze użytkownika

@O małych i dużych ekstrawagancjach (13 sierpnia 2017 10:07)

Najlepsze to są te podkreślenia w tekstach i myśl przewodnia "zamknąć gęby pozerzy". Od wielkości (manii) do smieszności nie pierwszy to tłit. 

Ten człowiek ma coś z głową i kompleksy większe od Wojewódzkiego (nawet za 10 lat). Trzeba mu to jednak oddać że w tym co sobie robi jest bardzo dobry, a korzystając z tego że mamy te mistrzostwa to Pan Tarczyński stanowi czołówkę obciachu (w swojej rzecz jasna kategorii lękowe) 

Ehhh 

OdysSynLaertesa
13 sierpnia 2017 12:52

@Owoc niechciany (13 sierpnia 2017 11:52)

Może taki że kto pod lipą zgubił ten pod jarzębiną znajdzie. 

Pozdrawiam i Dobrej niedzieli wszystkim życzę :) 

OdysSynLaertesa
13 sierpnia 2017 12:21

@Krzysztof Karoń Odcinek 3 Niektóre cudze komentarze, z którymi się zgadzam (4 sierpnia 2017 13:42)

Proste pytanie zadam. Skąd Pan wziął te Chiny i czy postawił Pan ten zarzut samemu zainteresowanemu (w oparciu o jakie konkretnie słowa i co ewentualnie Panu odpowiedział). Bez tego Pańska analiza pozostaje stekiem insynuacji na zasadzie rzucić błotem a nuż się coś przyklei. Ja próby przerobienia mnie  na Chińczyka nigdzie w wykładach Karonia nie zauważyłem, więc Pańska teza pozostaje niedowiedziona i sama się  przewraca już na samym początku o niezrozumienie definicji pracy (w sensie społecznym) jaką posługuje się Karoń, więc nie ma Pan czego dowodzić poza dalszymi konsekwencjami własnego niezrozumienia. 

W kwestii wrażenia pomijania pewnych tematów przez Karonia, miałem podobne uwagi i wrażenie (że jest jakimś krypto socjalistą etatystą) kiedy stawiał ...

OdysSynLaertesa
10 sierpnia 2017 19:33

@Realizm magiczny, realizm komiczny czyli ulica Muezinów (10 sierpnia 2017 09:22)

No właśnie. Tak to się powinno oficjalnie nazywać zgodnie z funkcją i owocami jakie z tego "oświecenia" wynikły. 

Dziękować Bogu że choć Kościół choć mocno doświadczony został (a ataki nie ustają ani na moment) to jednak wciąż żywy i ciągle "własnym" światłem zaświecić potrafi 

OdysSynLaertesa
10 sierpnia 2017 12:49

@Realizm magiczny, realizm komiczny czyli ulica Muezinów (10 sierpnia 2017 09:22)

Dla dorosłych "być jak" Malkovich (albo inny Bond). Dla młodzieży jest Aragorn (albo Gandalf). A dla dzieci Harry Potter. Kto by tam "chciał być" jak Andrzej Bobola

Jacek Kaczmarski - Pochwała łotrostwa

OdysSynLaertesa
10 sierpnia 2017 12:42

@Krzysztof Karoń Odcinek 3 Niektóre cudze komentarze, z którymi się zgadzam (4 sierpnia 2017 13:42)

Podpisuję się pod tym co Pan napisał. Wystarczy dołożyć trochę dobrej woli i można to wszystko samemu wywnioskować z lektury i filmów jakie do tej pory zamieścił (zwłaszcza tego odcinka o kradzieży i pracy). Też zwracałem uwagę na brak precyzji i pewne błędy jakie dostrzegłem w niektórych stwierdzeniach w trakcie zapoznawania się z materiałem, ale pisałem o tym w komentarzach u niego i nie spotkałem się z agresją ale z owocną wymianą uwag, które rozwiewały moje wątpliwości czy podejrzenia, wynikające głównie z tego że on stosuje trochę inne kryteria ocenne (z racji nauki społecznej jak sam to nazywa),tj. użyteczności/pożyteczności. 

Skreślanie całej pracy Pana Karonia na podstawie jednej definicji jest moim zdaniem zbyt daleko idącą nadinterpretacją. ...

OdysSynLaertesa
10 sierpnia 2017 11:55

@Krzysztof Karoń i jego marksizm przebrany za krytykę marksizmu. Odcinek 1 (1 sierpnia 2017 21:45)

Dobre. 

Czyn jak sama praca różnie jest definiowany, ale w ustach marksisty nabiera tylko jednego znaczenia. 

OdysSynLaertesa
2 sierpnia 2017 14:41

@Krzysztof Karoń i jego marksizm przebrany za krytykę marksizmu. Odcinek 1 (1 sierpnia 2017 21:45)

No właśnie. Karoń przyjął takie kryterium i wyszło mu że najbardziej racjonalnym/optymalnym ludzkim zachowaniem (jeśli chodzi o pracę) jest kradzież :) 

OdysSynLaertesa
2 sierpnia 2017 14:02


@Krzysztof Karoń i jego marksizm przebrany za krytykę marksizmu. Odcinek 1 (1 sierpnia 2017 21:45)

Uważam że autor notki przesadził z oskarżeniem Karonia, bo "analiza" jego definicji pracy w oparciu o negatywną selekcję (i nieuwzględnienie kryterium użyteczności społecznej jakie zostało przez Karonia przyjęte) to zwykle szukanie dziury w całym, i jednak za mało żeby kogoś o marksizm oskarżać. Ciekaw jestem czy autor wysłuchał wszystkie odcinki cyklu od początku do końca i zrozumiał jaki jest cel i założenie jego autora. 

Wracając do samej pracy (definicji) to należałoby najpierw ustalić (i to obiektywnie) co nią jest a co nie jest. Oczywistym jest że dla jednego pracą będzie uprawa roli, dla innego kopanie ogródka, a dla jeszcze innego dłubanie w nosie. Należałoby przyjąć jakieś obiektywne dla wszystkich kryterium (zużycie energii? ruch? wysiłek? użyteczność ...

OdysSynLaertesa
2 sierpnia 2017 13:56

@Garnitur propagandystów (21 lipca 2017 09:18)

Ależ te zmiany to jest pewnego rodzaju zgoda w zasadniczej kwestii - wszystko pozostaje w łapach polityków i kompromisu między nimi. Ludzie dalej pozostają biernymi obserwatorami nie licząc aktu woli "suwerena" (modne ostatnio słowo po obu stronach). Tyle naszego że nietykalna i nie rozpoznawalna dotąd rada korporacji będzie musiała bardziej uważać (o ile politycy będą uczciwi) 

OdysSynLaertesa
21 lipca 2017 21:50

@Garnitur propagandystów (21 lipca 2017 09:18)

A gdzie tu przesada? :) 

Po prostu uważam oczywiste i potrzebne zmiany za zbyt płytkie. Przesadą jest reakcja opozycji na to co się rzeczywiście stało. A całą dyskusję wokół za grę pozorów. 

Życzyłbym sobie że to dopiero początek, a nie szczyt możliwości. Czas pokaże 

OdysSynLaertesa
21 lipca 2017 21:25

@Jak się PiS w skutki walenia w kaloryfer wsłuchiwał (18 lipca 2017 14:13)

Mogło tak rzeczywiście być. Przyznam że tego nie zweryfikowałem. Ale jeśli tak było to wyszło jeszcze lepiej. Łącznie obaj mają rację (każdy na swoim etapie) 

OdysSynLaertesa
21 lipca 2017 11:24

@Garnitur propagandystów (21 lipca 2017 09:18)

Tak jest. Dla prostych ludzi tzw.  UBezpieczenia dalej są obowiązkowe, a jak ktoś nie miał okazji wysłuchać wystąpienia senatora Pocieja w kwestii obecnie granej ustawy temu gorąco polecam. Nie tak się w Magdalence umawialiśmy. 

Całe to teatrum z udziałem posłów/senatorów, prezydenta, autorytetów, suwerem na ulicach i komentatorami od Żakowskiego do Ziemkiewicz ma na celu przekonać wszystkich że mamy oto do czynienia z przełomowym momentem historii i fundamentalną zmianą.

Tymczasem wszystko pozostanie w rodzinie dopoki budżet się dopina a tylko pewna cześć mniej znaczących kolegów, (wobec których ci postawieni wyżej w hierarchii mają jakieś zobowiązania za sobie tylko znane przysługi) zostanie skazanych na pożarcie by "wszystko zo ...

OdysSynLaertesa
21 lipca 2017 11:10

@Pisarze, malarze, gówniarze czyli nigdy nie kop liżącego (20 lipca 2017 09:08)

To samo sobie pomyślałem i przypomniała mi się reklama gdzie ludzie stoją wokół jakiegoś wieszaka z ubraniami cmokają robią mądre miny pozują na jego tle myśląc że to jakieś dzieło po czym przychodzi jakaś para ubiera się w te płaszcze czy kurtki i wychodzi, a towarzystwo zostaje z pustym wieszakiem i rozdziawiona gębą. Nie pamiętam czego to była reklama, ale ten nius o obrazach rozbawił mnie lepiej niż  wyglupy totalnej opozycji. Która nawiasem mówiąc jako żywo przypomina tę bezradna grupę znawców dzieł "nie dla każdego".

 

" Chodzi o to, by nadać wartość rzeczom z istoty bezwartościowym, a następnie ubezpieczyć je na grube miliony"

Tak właśnie przydają sobie wartości gwiazdy unholyzłudu ubezpieczajac tylki i cycki na ...

OdysSynLaertesa
20 lipca 2017 21:32

@O ludziach naprawdę niezwykłych (18 lipca 2017 09:04)

Twardoch (czyli król) właśnie trafił do biedronki. Kupujący upewnili się tylko przy kasie czy przecena się zgadza i poszli. Mieli jeszcze wino białe wytrawne w ładnej butelce (nie dałem rady przeczytać jakie).

Zgadując po charakterystycznej pozie jaką się wyrozniali na tle tutejszych byli to turyści. Mam tylko nadzieję że jak już porobią sobie te typowe zdjęcia z kulturalnej uczty na Mazurach, to zachowają się kulturalnie i ani butelka ani ta druga lektura nie zaśmiecą moich pięknych okolic.  

OdysSynLaertesa
19 lipca 2017 03:02

@Jak się PiS w skutki walenia w kaloryfer wsłuchiwał (18 lipca 2017 14:13)

Był taki dowcip jak to skinhedzi uratowali staruszkę (przestali ją kopać), a tu proszę wszystkie pro rządowe media (znaczy się opinia publiczna rzecz jasna) twierdzą (wcale nie żartując) że PiS słucha (się) wyborców (w przeciwieństwie do poprzedników). Najbardziej ujął mnie Karnowski, który bez żadnej krempacji oświadczył w komentarzu o jaki go poprosiła publiczna (nie dofinansowana podobno tiwi - może stąd ich niedopatrzenie) że on był od początku przeciwny opłacie paliwowej jako społecznie niesprawiedliwej (i że najważniejsze w demokracji to słuchać ludzi), choć  kilka dni wcześniej w jednej z nasiadówek (w tejże samej publicznej) twierdził że ta opłata jest społecznie potrzebna, bo nie dość że ludzie na ulicach giną, to on ma niewygodnie do pracy jeź ...

OdysSynLaertesa
19 lipca 2017 02:21


@Apostolstwo wśród upadłych kobiet (17 lipca 2017 09:05)

To jest niesamowite. Jedno dziecko chce wylać inne razem z kąpielą i jeszcze uważa swoją misję za chrześcijański obowiązek. Szkoda tylko Pani Półtawskiej bo to ewidentnie pójdzie na jej rachunek chociaż na żadnym z jej odczytów które wysłuchałem nie proponowała tego typu rozwiązań co ten "uczciwy inaczej" rycerz w białej zbroi. 

Demaskacja w punkt. A podobieństwo do utyskujacego Zybertowicza no i do Przybyła który odmawia prawa do dyskusji ludziom bez "przygotowania" (nie pomijając Targalskiego który z "agenturą ruską" walczy) całkiem trafna

OdysSynLaertesa
17 lipca 2017 13:54

@Dobre serce posła Lenza (15 lipca 2017 15:58)

No właśnie. Zdaje się że nikt nie zauważył dwuznacznosci tej "grozby". Bo to było całkiem wymierne życzenie jakby nie patrzeć sukcesu. 

Poza tym Pan Rachoń szukając guza (czyt. szlachetnych ran) na froncie walki z wyborcami "obozu zdrady i zaprzaństwa") zachowywał się jak Urban właśnie. Bo jeśli to co zrobił pchając się z rozmysłem w rozwścieczony tłum nie było klasyczną prowokacją to" nie " wiem czym było. 

OdysSynLaertesa
17 lipca 2017 00:54

Strona 1 na 8.    Następna